Právě si prohlížíte Jsou vitamíny důležité pro krásnou pleť?

Jsou vitamíny důležité pro krásnou pleť?

Jsou vitamíny důležité pro krásnou pleť?

Své tělo na zimu připravujeme. Ale připravujeme na chlad, zimu a nedostatek slunečního záření i svou pleť? S nadcházejícím zimním obdobím je nutné posílit i imunitu pleti. Často totiž s podzimem a zimou přichází projevy suché pokožky, kterými trpí mnoho lidí bez ohledu na věk a pohlaví. Suchá pokožka souvisí s nedostatečným vytvářením přirozeného kožního mazu, dochází ke ztenčování vrstev kůže, následnému pnutí a celkovému křehnutí pokožky.
K suché pokožce často přispívá nedostatek nenasycených mastných kyselin a vitamínů. Pro zdravou pleť jsou důležité vitamíny C, E a především B5.

Nestačí vitamíny jen ze stravy?

V letních měsících většinou ano. Ale jíme s přicházející zimou dostatek ovoce, zeleniny, ryb, libového masa a luštěnin? Laicky řečeno, vitamín funguje jako tzv. koenzym v buňce, tzn. pomáhá buňce zbavovat se volných radikálů, imunitnímu systému zase pomáhá ničit bakterie a viry a buňky rychle obnovovat. V první řadě využívá organizmus vitamíny pro důležité procesy ve svém nitru (např. krvetvorba, budování cévních stěn, syntéza hormonů, výživa sítnice a mnoho dalších), naposledy pak k obnově pleti.
Proto můžeme tělu pomoci dodáním vitamínů přímo do pleti. Tím urychlíme správnou tvorbu kožních buněk, pleť posílíme a zpomalíme proces stárnutí.

Které vitamíny naší pleti především pomohou?

Vitamín C – silný antioxidant. Podporuje tvorbu kolagenu a chrání buňky před pigmentacemi a vznikem vrásek. Dobře prokrvuje a projasňuje pleť, napomáhá přirozenému odlupování odumřelých buněk. Nezbytný pro pleť kuřáků.
Vitamín E – důležitý vitamín pro anti-age efekt. Podporuje hloubkovou regeneraci kožních buněk, čímž výrazně zpomaluje jejich stárnutí. Rychle zklidní podrážděnou pokožku, udržuje v pleti optimální vlhkost, dobře hojí jizvy. Nezbytný pro suchou, zralou a citlivou až intolerantní pokožku.
Vitamín B5 – pro zdraví kůže je tak důležitý, že je označován za „vitamín krásy“. Redukuje tvorbu androgenů (hormonů nadledvin) a snižuje nadměrnou produkci kožního mazu – akné. Stimuluje obnovu kožních buněk, hojí ranky, jizvy, popáleniny, zabraňuje zánětům a podráždění kůže, zvyšuje imunitu kůže, léčí bakteriální infekce a předchází tvorbě vrásek. Nezbytný při užívání hormonální antikoncepce.

Jedinečný „koktejl“ důležitých vitamínů nabízí Pleťové sérum s vitamíny C, E, B5 COSMO ABSOLUTE, obohacené navíc o kyselinu ferulovou. Jedná se o organickou kyselinu, kterou běžně najdeme v buňkách rostlin. Má desinfekční, protizánětlivé a antibakteriální účinky, reguluje mastnotu pokožky na optimální stav, omezuje tvorbu černých teček a v kombinaci s vitamínem C chrání pokožku před UV zářením a zpomaluje proces stárnutí.

Pleťové vitamínové sérum C, E, B5 je vhodné ráno doplnit denním krémem COSMO DAY CREAM a večer nočním krémem COSMO NIGHT CREAM. Tímto ošetřením pleti poskytnete dokonalou výživu a hydrataci a maximální ochranu před působením vnějších vlivů okolního prostředí.

Chraňte svou pleť před dehydratací, zbytečně rychlým stárnutím, ztenčováním a křehnutím. Tzv. „papírová kůže“ v pozdějším věku je velmi náchylná ke vzniku ranek, které se velmi špatně hojí.

Kosmetička Monika, Cosmofarma.cz

Napsat komentář