Jsou vitamíny důležité pro krásnou pleť?

Jsou vitamíny důležité pro krásnou pleť?

Jsou vitamíny důležité pro krásnou pleť?

Své tělo na zimu připravujeme. Ale připravujeme na chlad, zimu a nedostatek slunečního záření i svou pleť? S nadcházejícím zimním obdobím je nutné posílit i imunitu pleti. Často totiž s podzimem a zimou přichází projevy suché pokožky, kterými trpí mnoho lidí bez ohledu na věk a pohlaví. Suchá pokožka souvisí s nedostatečným vytvářením přirozeného kožního mazu, dochází ke ztenčování vrstev kůže, následnému pnutí a celkovému křehnutí pokožky.
K suché pokožce často přispívá nedostatek nenasycených mastných kyselin a vitamínů. Pro zdravou pleť jsou důležité vitamíny C, E a především B5.

Nestačí vitamíny jen ze stravy?

V letních měsících většinou ano. Ale jíme s přicházející zimou dostatek ovoce, zeleniny, ryb, libového masa a luštěnin? Laicky řečeno, vitamín funguje jako tzv. koenzym v buňce, tzn. pomáhá buňce zbavovat se volných radikálů, imunitnímu systému zase pomáhá ničit bakterie a viry a buňky rychle obnovovat. V první řadě využívá organizmus vitamíny pro důležité procesy ve svém nitru (např. krvetvorba, budování cévních stěn, syntéza hormonů, výživa sítnice a mnoho dalších), naposledy pak k obnově pleti.
Proto můžeme tělu pomoci dodáním vitamínů přímo do pleti. Tím urychlíme správnou tvorbu kožních buněk, pleť posílíme a zpomalíme proces stárnutí.

Které vitamíny naší pleti především pomohou?

Vitamín C – silný antioxidant. Podporuje tvorbu kolagenu a chrání buňky před pigmentacemi a vznikem vrásek. Dobře prokrvuje a projasňuje pleť, napomáhá přirozenému odlupování odumřelých buněk. Nezbytný pro pleť kuřáků.
Vitamín E – důležitý vitamín pro anti-age efekt. Podporuje hloubkovou regeneraci kožních buněk, čímž výrazně zpomaluje jejich stárnutí. Rychle zklidní podrážděnou pokožku, udržuje v pleti optimální vlhkost, dobře hojí jizvy. Nezbytný pro suchou, zralou a citlivou až intolerantní pokožku.
Vitamín B5 – pro zdraví kůže je tak důležitý, že je označován za „vitamín krásy“. Redukuje tvorbu androgenů (hormonů nadledvin) a snižuje nadměrnou produkci kožního mazu – akné. Stimuluje obnovu kožních buněk, hojí ranky, jizvy, popáleniny, zabraňuje zánětům a podráždění kůže, zvyšuje imunitu kůže, léčí bakteriální infekce a předchází tvorbě vrásek. Nezbytný při užívání hormonální antikoncepce.

Jedinečný „koktejl“ důležitých vitamínů nabízí Pleťové sérum s vitamíny C, E, B5 COSMO ABSOLUTE, obohacené navíc o kyselinu ferulovou. Jedná se o organickou kyselinu, kterou běžně najdeme v buňkách rostlin. Má desinfekční, protizánětlivé a antibakteriální účinky, reguluje mastnotu pokožky na optimální stav, omezuje tvorbu černých teček a v kombinaci s vitamínem C chrání pokožku před UV zářením a zpomaluje proces stárnutí.

Pleťové vitamínové sérum C, E, B5 je vhodné ráno doplnit denním krémem COSMO DAY CREAM a večer nočním krémem COSMO NIGHT CREAM. Tímto ošetřením pleti poskytnete dokonalou výživu a hydrataci a maximální ochranu před působením vnějších vlivů okolního prostředí.

Chraňte svou pleť před dehydratací, zbytečně rychlým stárnutím, ztenčováním a křehnutím. Tzv. „papírová kůže“ v pozdějším věku je velmi náchylná ke vzniku ranek, které se velmi špatně hojí.

Kosmetička Monika, Cosmofarma.cz

Napsat komentář