Právě si prohlížíte Pleť a modré světlo z displeje

Pleť a modré světlo z displeje

HEV – hight energy visible light, záření označované jako modré světlo.

Nové technologie, které v poslední době ve velké míře používáme, např. LED obrazovky, zářivky, počítače, mobily a tablety přinášejí bohužel i stinné stránky pro naši pleť. Dle odborníků toto světlo urychluje stárnutí ještě ve větší míře než UVA a UVB záření.

Modré světlo proniká do hlubších vrstev pokožky, hlouběji než sluneční záření a může rychleji narušovat kolagen a elastin. Pleť tak rychleji stárne, působí nezdravým a unaveným dojmem. Zároveň dochází i k narušení pigmentace pokožky, což se projevuje výskytem většího počtu pigmentových skvrn.

Jak se tomu vyhnout? Použitím speciálních ochranných kosmetických produktů (blokátorů modrého světla), které vytvoří pleti tzv. ochranný štít.  Jedním z nejúčinnějších je sérum Cosmofarma ANTI-POLLUTION, blokátor s nejvyšší možnou koncentrací patentované složky KIMARINE 5%.

Patentovaná složka KIMARINE je extrahovaná z jedlé hnědé řasy a zajišťuje účinnou biologickou ochranu pokožky před účinkem každodenních stresových faktorů (dráždivé látky – výfukové plyny, cigaretový kouř, těžké kovy, modré světlo z elektronických spotřebičů, UVA záření apod.).

Účinky KIMARINE jsou umocněny výtažky z kávovníku arabského. Antioxidační účinky kávových zrn jsou všeobecně známy. V kosmetologii jsou využívány zvláště pro jejich schopnost chránit pleť před volnými radikály a rychlým stárnutím. Kofein zlepšuje prokrvení pleti, zlepšuje regeneraci pokožky, stimuluje správný vývoj kožních buněk, snižuje otoky (kruhy pod očima), zbavuje pleť zašedlosti.

Sérum na pleti vytvoří ochrannou bariéru, která zabraňuje pronikání HEV záření do kůže. Působí proti stárnutí pleti, zajišťuje menší viditelnost vrásek a prosvětluje pigmentace.

Sérum nanášíme ráno pod denní krém, na dobře vyčištěnou pleť. Během několika dní můžete pozorovat sjednocení barevnosti pokožky, zpevnění kontur a zářivý, mladistvý vzhled.

Dejte sbohem utahané a zašedlé pokožce od práce a počítače.

Napsat komentář